FK Mikulovice – FK Avízo dorost 2:2 (1:0)

12.08.2013 11:47

FK Mikulovice – FK Avízo dorost   2:2 (1:0)

V posledním přípravném zápase před sezónou zajížděli naši dorostenci na hřiště Mikulovic, kde změřili síly s nově se tvořícím mužstvem dorostu, který hraje stejnou soutěž jako my.

Vzhledem k neúčasti několika hráčů základní sestavy se kombinovaná sestava v prvním poločase spíše hledala a většinu času byli domácí lepším mužstvem, silovějším, kombinačním i běhavějším. Avšak tuto výhodu dokázali domácí využít pouze jednou ve 35 minutě. A když ani Hricko neproměnit samostatný nájezd a Juchelka nedokázal protlačit míč po rohu do branky, skončil první poločas jednogólovým mankem hostů.

Avšak do druhého poločasu již nastoupil „jiný“ tým, hladový po brankách a hlavně sebevědomý s poznáním, že i domácí jsou hratelný tým a k poražení. Během prvních 20 minut si naši hráči vypracovali minimálně 4 tutové šance, avšak domácí brankář byl k nepřekonání. Vyrovnat se nám podařilo až ve 22 minutě, kdy se po krásné kombinaci ve středu hřiště dostal k míči Michal Hricko a k tyči uklidil balón. 1:1. Ani s tímto výsledkem se naši hráči nechtěli spokojit a neustále tlačili domácí do defenzívy. A to neslo i riziko rychlých brejků domácích, kdy po jednom z nich a drobné chyby na levé straně obrany poslal domácí hráč ve 35 minutě krásnou křižnou střelou Mikulovice do vedení. Naši hráči ještě více přitlačili, začalo se hrát pouze na tři obránce a v posledních 10 minutách jsme byli svědky neustálého tlaku a minimálně 5 tutových šancí. Ujala se až ta poslední, dvě minuty před koncem, kdy krásně zatáhl míč po pravé straně Zetek, jeho centr našel Dušana Lazového a z jeho přihrávky na hranici šestnáctky nedal domácímu brankáři šanci opět Michal Hricko. Ten byl naším nejlepším hráčem, ale nezklamali ani ostatní, hlavně hráči v záloze, kteří tuto pozici nehrají stabilně, Kropáč, Kocián, Lazový.

Jednu kaňku tento poslední přípravný zápas měl, a to přístup některých hráčů, kteří by měli tvořit kostru základní sestavy a k zápasu se nedostavili. Jejich omluvy typu - nechtělo se mi, jsem s přítelkyní, mám malé kopačky jsou u dorostenců zarážející !!!

Branky: M. Hricko 2x

Sestava: Darda – Kubla, Včelný, Balicki, Kohoutek – Zetek, Kropáč, Kocián, Novák – Hricko, Juchelka

Střídali : Lazový, Dočkálek