Kylešovice – FK Avízo 4:0 (1:0)

28.04.2013 19:28

Tým Avíza složený převážně z velmi mladých hráčů po celý první poločas prokazoval, že nemá z protivníka přehnaný respekt. Diváci mohli sledovat naprosto vyrovnaný fotbal. A byli to hosté, kdo si po patnácti minutách hry vytvořil stoprocentní gólovou šanci. Holčák se dostal sám před domácího gólmana, stačilo jej obhodit, ale útočník Avíza trefil jen strážce svatyně.

O pět minut později Kylešovice odpověděly. Dostaly se do obrovské příležitosti, ale zaskvěl se brankář Tomáš Heinzke, který gólovku bravurně zlikvidoval.

A přišla předposlední minuta první půle, pro Albrechtické v poslední době zakletá. Domácí hráč zakroutil míč přímo od rohového praporku směrem na branku. Balón proletěl všechno a zastavil se až v síti, 1:0. „Zase jsme dostali gól v úplném závěru poločasu, stalo se nám to i v minulém zápase doma. Je to škoda, kdyby ta branka nepadla, mohlo to vypadat jinak. Gól do šatny dostane vždycky mužstvo dolů," povídal kouč Města Albrechtic Gustav Santarius.

Do druhého poločasu vstoupili hosté odhodláni se skóre něco udělat. Hráli aktivně a domácímu favoritovi byli opět vyrovnaným soupeřem. Jenže přišla sedmapadesátá minuta, která znamenala zlom v utkání. Domácí zatáhli míč po pravé straně, přišel prudký centr, který propadl až na zadní tyč, a dobíhající hráč Kylešovic jej uklidil do prázdné branky, 2:0.

Od té doby byli domácí fotbalisté na hřišti lepším týmem a jasně kontrolovali hru. Avízo se už v podstatě k ničemu nedostalo a byly to Kylešovice, kterým se ještě podařilo skóre navýšit. V pětašedesáté minutě zvýšili domácí na 3:0. Pět minut před koncem dostal výsledek ještě jednu kosmetickou úpravu, která stvrzovala fakt, že tři body zůstaly v Kylešovicích, 4:0.

Za první poločas zaslouží naši kluci pochvalu, hráli se soupeřem vyrovnanou partii. Nešťastná branka před přestávkou nás trochu zaskočila," hodnotil zápas trenér Avíza Gustav Santarius a pokračoval: „Ve druhé půli jsme začali dobře, ale definitivně nás zlomil druhý gól domácích. Máme hodně mladý tým, kluky to položilo psychicky."

Kouč Města Albrechtic ví, co je největším problémem jeho mužstva: „Nedáváme branky. Do gólových příležitostí se dostáváme, ale neproměňujeme. Nejspíš je to tím, že jsou naši hráči mladí a situace řeší zbrkle. Každopádně to musíme zlomit."

Sestava: Heinzke - Komuenho, Matějíček, Hažík, Kostka - Pecha, Mrukvia, Novák (57. Boček), Pelán (46. Fiebrich) - Holčák, Caisberger K.(80. Štefánik). Trenér: Gustav Santarius