TJ Sokol Dolní Moravice - FK Avízo muži 1:2 (0:1)

07.09.2015 19:08

Na hřišti nebyl rozdíl v umístění v tabulce mezi oběma soupeři vůbec znát. Děj prvního poločasu se tak odehrával mezi oběma šestnáctkami, ani jeden z týmů se nedostával do koncovky. „Založení útoku z obou stran vázlo, bylo tam hrozně moc zbytečně ztracených míčů. A co musím říct, my jsme měli úplně strašidelný první dotek s balonem, z toho pramenily ty ztráty," popisoval hostující kouč. Když už to vypadalo na bezbrankovou první půli, Avízo se přece jen dostalo ke slovu. Drahotušský našel českou uličkou Šmída a ten prostřelil brankáře Hojgra. Běžela čtyřicátá čtvrtá minuta. Po přestávce se hra přece jen zlepšila. Mužstvo Města Albrechtic získávalo mírnou převahu, ale domácí pozorně bránili a poctivě se vraceli. V šedesáté třetí minutě přišlo vyrovnání. Hosté neubránili při rohovém kopu Zapletala a ten srovnal stav na 1:1. „Paradoxně, když jsme se už dostávali do tlaku, tak jsme neubránili standardku," komentoval situaci Petr Hrdlička. Radost Dolní Moravice trvala ale jen deset minut. Při Avízu stáli nejspíše všichni svatí, protože rozhodnutí přišlo po zcela náhodné akci. Štěpán Ondra vystřelil zpoza šestnáctky a domácí obránce tečoval míč mimo dosah Hojgra, 1:2.

„Bylo to hodně šťastné vítězství. Kluci se trápili, soupeř nás přečetl a věděl, co proti nám hrát. Nejspravedlivější by asi byla remíza. S výsledkem samozřejmě spokojený jsem, ale výkon musíme zlepšit," hodnotil utkání trenér Avíza Petr Hrdlička

Branky : Šmíd, Ondra

Sestava : Boček - Pavlíček, Baczke, Slaný, Mrukvia - Burian, Uherek, Drahotušský(88.Kala), Ondra(59.Bušos) - Šmíd, Hricko