TJ Sokol Zlatníky- FK Avízo A 4:1 (2:1)

20.06.2013 09:03

Albrechtičtí přijeli bez brankářské jedničky Heinzkeho, zraněného Mrukvii a dalších hráčů. Přesto se jim úvod střetnutí nadmíru vydařil. Hned ve třetí minutě přišel metr před domácí šestnáctkou faul na Caisbergera. Míč si postavil Holčák a střelou do šibenice otevřel skóre, 0:1.

O sedm minut později postupoval Caisberger na zlatnického brankáře zcela sám. Ten jej v pokutovém území zkosil, aniž by zasáhl míč, ale hlavní sudí nereagoval. Kdo mohl tušit, že to bylo teprve první dějství k jeho velkému představení.

Hra se postupně srovnala a Zlatníky začaly také podnikat nebezpečné útočné výpady. Jeden z nich vyšel v devětatřicáté minutě. Domácí odcentrovali z levé strany až na zadní tyč, kde stál Pechou neobsazený hráč a pohodlně hlavou vyrovnal, 1:1.

Těsně před poločasovou přestávkou se stalo to, co už Albrechtickým v této sezoně mnohokrát. Běžela pětačtyřicátá minuta, když opět přišel centr zleva. Tentokrát jej obrana Avíza odvrátila, jenomže jen na roh šestnáctky odkud následovala dělovka přímo do šibenice hostující svatyně, 2:1.

„Zase jsme dostali gól do šatny. Už se nám to letos stalo po několikáté," mračil se kouč hostujícího Města Albrechtic Gustav Santarius, a to ještě nevěděl, co se bude dít ve druhé půli.

Deset minut po zahájení druhé pětačtyřicetiminutovky došlo k situaci, která prakticky znamenala konec fotbalu v tomto utkání. Hostující trenér Santarius nad ní dlouho kroutil hlavou. „V naší šestnáctce byl normální souboj mezi Matějíčkem a jedním ze soupeřů. Standa mu vypíchl balón, který směřoval do zámezí. Všichni už se chystali k zahrávání autu a najednou zazněla píšťalka rozhodčího, který ukázal na penaltu. Nikdo to v tu chvíli nechápal," popisoval albrechtický lodivod. Skoro deset minut se nehrálo. Nejprve to vypadlo, že hostující hráči hlavního sudího snad „sežerou i s botama", ale ovládli se. Domácí fotbalisté pak pokutový kop proměnili, 3:1.

Jenže od té doby bylo po fotbale. „Naši kluci cítili obrovskou křivdu. Úplně přestali hrát a už se soustředili jenom na diskuze s rozhodčím," uvedl Gustav Santarius. Zlatníky ještě čtvrt hodiny před koncem přidali nesoustředěným hostům jeden gól a vyhrály 4:1.

„Do pětadvacáté minuty jsme byli lepším týmem. Pak se to srovnalo, ale bohužel jsme inkasovali druhý gól do šatny," začal své hodnocení kouč Města Albrechtic a pokračoval: „Druhou půli jsme taky začali dobře, ale od té penalty už jsme se nevěnovali hře, to nás domácí přehráli. Po zápase se dokonce přišel domácí kouč omluvit za rozhodčího, že ta penalta byla vymyšlená. Jenomže co z toho," povzdechl si Gustav Santarius.

O víkendu vyráží mužstvo Avíza na tradiční turnaj O štít Albrechtic, na který se sjedou města a obce s názvem Albrechtice z celé republiky. Tentokrát hostí fotbalový svátek Albrechtice u Českého Těšína. „Bereme to jako zakončení sezony, jedeme si to hlavně užít," dodával Santarius.

Branky: Fajkus 3, Prejda - Holčák.

Sestava : Boček Komuenho, Kostka, Hažík, Pecha Fiebrich, Štefaník, Matějíček, Pavlíček Holčák, Caisberger.

Trenér : Gustav Santarius.