FK Avízo Město Albrechtice - Sokol Chomýž 1:0

04.09.2011 00:15

V prvním okresním derby jsme na našem hřišti přivítali mužstvo z Chomýže, kterému se vstup do soutěže povedl, když obě předešlé utkání vyhráli. Naši se chtěli otřepat ze smolné prohry v Chuchelné a na vlastním hřišti vybojovat tři body. Utkání se hrálo za příjemného letního počasí a před slušnou diváckou kulisou, jak se na derby sluší a patří. Naši nastoupili s několika změnami, které si vyžádaly zdravotní stav Tondy Baczkeho ( zlomené žebro ze zápasu v Chuchelné) a dovolená Radomíra Pavlíčka. Hráči, kteří nastoupili místo těchto hráčů zapadli do koncepce týmu hned od první minuty a kombinační hrou jsme mužstvo s Chomýže přehrávali. Hosté občas podnikli ojedinělé výpady do naší obrany, které likvidoval brankář Tomáš Heinzke nebo dobře hrající obran před ním. Hosté pravděpodobně přijeli pro bod a tím i podřídili svoji hru. Ve druhém poločase se nám mohlo vymstít zaváhání Bobase ( Roberta Pořízky ), který si nepokryl dostatečně míč a hostující útočník přeloboval vybíhajícího brankáře,ale Bobas naštěstí stihl vykopnou míč těsně před brankovou čarou. Derby jsou vždycky vyhecované a na to doplatil hostující hráč, který se věnoval urážkám diváku a asistenta rozhodčího, který následně na tento fakt upozornil hlavního arbitra, který poslal tohoto hráče po druhé žluté kartě předčasně pod sprchy. Pro náš tým se naskytla asi 20 minutová výhoda jednoho hráče v poli navíc a tu jsme zužitkovali v 81. minutě. Kdy se do šestnáctky prodral Lukáš Juchelka a nedal hostujícímu golmanovi šanci a poslal náš tým do vedení 1 : 0, které jsme i přes snahu hostů o vyrovnání udrželi až do konce a připsali si další 3 body do tabulky. Závěrem bychom chtěli poděkovat místním sponzorům, jmenovitě Lubomíru Wolfy - Kavárna Residence a Rosťovi Gajdošovi - Restaurace Gól, kteří přispěli poukazy, které byly požity jako ceny pro návštěvníky tohoto utkání.