FK Avízo muži A - TJ Sokol Velké Heraltice 2:0 (1:0)

27.04.2014 20:39

FK Avízo muži A - TJ Sokol Velké Heraltice  2:0 (1:0)

Jarní část I. B třídy zatím přinesla jedno velké překvapení. Po podzimu bylo Avízo Město Albrechtice namočené do sestupových vod, od prvního jarního kola se ale mužstvo, ve kterém došlo k několika změnám v sestavě, rozjelo k parádním výkonům.Přesvědčily se o tom i Velké Heraltice, ty přijely do Albrechtic v sobotu. Prvních deset minut bylo v režii hostů. „Soupeř využíval svých velkých útočníků, na které nakopával balóny a tím nás tlačil k naší šestnáctce," povídal kouč Avíza Gustav Santarius.

Pak se ale domácí tým oklepal a dostal hru pod svou kontrolu. Ve dvacáté minutě se domácí mohli poprvé radovat. „Byla to v podstatě první šance a hned se nám povedlo skórovat," usmíval se trenér. Na pravé straně si Charalambidis narazil s Burdou. Ten poslal centr do velkého vápna, kde Přecechtěl trefil přesně z první, 1:0.„Gól nám hodně pomohl. Dařila se nám kombinace a vytvářeli jsme si i šance," popisoval Gustav Santarius. Agilní Přecechtěl trefil tyčku. O několik minut později kopal stejný hráč z pětatřiceti metrů trestný kop. Brankář byl bez šance, ale ránu opět zastavila konstrukce branky.

Podobný scénář se opakoval i po přestávce. Také v první desetiminutovce druhé půle si Velké Heraltice vytvořily tlak. „Měli tam nebezpečnou hlavičku. Náš gólman už ležel, ale jejich hráč naštěstí ze dvou metrů minul branku," oddechl si kouč Avíza a ještě dodal: „Pak už se dostávali jen po šestnáctku, tam to dobře sbíral Baczke, který nastoupil na stoperu."Potom hostům došel dech. Město Albrechtice se dopředu dostávalo hlavně po stranách. V pětašedesáté minutě už to bylo 2:0. „Štalmach vystřelil, míč šel na gólmana, ale běžel tam Přecechtěl, který patičkou změnil směr. Balón zapadl přesně k tyči," usmíval se Santarius. Domácí byli v pohodě a protivníka k ničemu nepustili.

Avízo si tak připsalo další vítězství. „Nechci to zakřiknout, ale zatím nám to jde. Dokonce jsme na jaře ještě neinkasovali," pochlubil se poměrem branek 14:0 kouč a pokračoval: „Sestava si sedla, navíc si všichni zahrají, protože na každý zápas vždycky alespoň dva vyměníme. A využíváme pokus možno všechny střídající," uzavřel Gustav Santarius.

Branky : Přecechtěl 2x

Sestava : Šípek - Pavlíček, Hažík, Baczke, Štalmach - Charalambidis, Pelán, Táborský, Burian - Přecechtěl, Burda

Střídali : Karlík, Fiebrich, Láník, Boček

Trenér : Santarius G.

Zpět