FK Avízo - Sokol Zlatníky 4:3 (1:1)

07.10.2013 20:20

FK Avízo - Sokol Zlatníky 4:3 (1:1)

Marodkou stižená sestava fotbalistů Avíza Město Albrechtice sehrála v sobotu v rámci devátého kola I. B třídy utkání na domácím hřišti proti týmu Zlatníků. I přes řadu chybějících hráčů chtěli Albrechtičtí napravit bodovou ztrátu po prohře v minulém kole na půdě Velkých Heraltic. Kouč Avíza Gustav Santarius povolal do sestavy jednačtyřicetiletého Svobodu, legendu albrechtického fotbalu. Ten se postavil na místo stopera. „Hrával tady dlouho divizi, má na svém kontě více než tři sta zápasů v této soutěži. Soutěžní zápas nehrál snad pět let, ale když nás trápí taková marodka, jsem rád, že nám pomohl. A hrál s přehledem," usmíval se trenér Města Albrechtic. Úvod utkání patřil jednoznačně domácím. Kontrolovali hru a zatlačili svého protivníka do defenzivy. Ve třetí minutě zatáhl míč po straně Raiskup. Poslal jej pod sebe na Burdu, který obehrál obránce Zlatníků a přesnou ranou otevřel skóre, 1:0. První patnáctiminutovka byla i nadále v režii Avíza. „Kluci hráli opravdu výborně. Měli jsme i šanci na

zvýšení skóre. Raiskupovu střelu gólman jen vyrazil, ale dorážka šla těsně vedle," povídal Santarius a pokračoval: „Jenže pak přišlo vyrovnání," mračil se. V šestnácté minutě se povedl hostům rychlý protiútok. Po centru na zadní tyč Zlatníky vyrovnaly, 1:1. „Jakoby na nás padla deka. Hosté byli až do konce první půle v tlaku. Mohli nám dát ještě další branky, ale Tomáš Heinzke jim všechno chytil," chválil gólmana kouč Města Albrechtic a dodával: „Měli sice větší šance, ale byl to docela pěkný fotbal, nahoru, dolů." Šest minut po přestávce se domácím podařila zřídka vídaná věc. Boček kopal roh. Balón se od rohového praporku stočil přímo na bránu, přeletěl brankáře a zapadl na zadní tyč, 2:1. „Byl to takový šťastný gól," usmál se Santarius. Jenže domácí se dlouho neradovali. Hned z rozehrávky se Zlatníky vrhly do ofenzivy. „Prohráli jsme dva osobní souboje a oni vystřelili přesně pod břevno," popisoval vyrovnání hostů domácí lodivod, 2:2. Čtvrt hodiny před koncem bylo Avízu ještě hůř. Fotbalisté Města Albrechtic ztratili při rozehrávce míč, Zlatníky vtrhly do otevřené obrany a otočily vývoj, 2:3. „Nechtěl jsem, abychom ztratili další body. Přeskupili jsme trochu sestavu. Vzadu jsme nechali jen tři hráče a posílili útok," říkal domácí trenér. V osmdesáté minutě se změny poprvé vyplatily. Zeman vyhrál souboj o míč, prostrčil ho dopředu na Burdu, který střelou kolem brankáře vyrovnal, 3:3. Hned o sto dvacet vteřin později poslal přetažený centr před branku Zlatníků Táborský. Nabíhající Zeman by nestihl zakončit nohou, tak se po míči vrhl rybičkou a hlavou dostal kulatý nesmysl do sítě, 4:3. „Pak už jsme je do ničeho nepustili," pronesl spokojeně Gustav Santarius a pokračoval: „Jsme rádi, že se nám ten zápas povedlo otočit. I pro diváky to byla hezká podívaná. Konečně zase pěkný fotbal. S kým jsme se po zápase bavil, tak se mu fotbal líbil," dodával kouč Avíza.

Branky : Burda 2 Boček, Zeman

Sestava : Heizke - Matějiček Matěj, Svoboda, Matějíček Stanislav, Pavliček - Komuenho, Drahotušský, Táborský, Raiskup - Burda, Zeman
Střídali : Fiebrich, Olivierus, Hricko, Charizanis, Boček, Kala, Múka

Kouč Avíza Gustav Santarius povolal do sestavy jednačtyřicetiletého Svobodu, legendu albrechtického fotbalu. Ten se postavil na místo stopera. „Hrával tady dlouho divizi, má na svém kontě více než tři sta zápasů v této soutěži. Soutěžní zápas nehrál snad pět let, ale když nás trápí taková marodka, jsem rád, že nám pomohl. A hrál s přehledem," usmíval se trenér Města Albrechtic. Úvod utkání patřil jednoznačně domácím. Kontrolovali hru a zatlačili svého protivníka do defenzivy. Ve třetí minutě zatáhl míč po straně Raiskup. Poslal jej pod sebe na Burdu, který obehrál obránce Zlatníků a přesnou ranou otevřel skóre, 1:0. První patnáctiminutovka byla i nadále v režii Avíza. „Kluci hráli opravdu výborně. Měli jsme i šanci na zvýšení skóre. Raiskupovu střelu gólman jen vyrazil, ale dorážka šla těsně vedle," povídal Santarius a pokračoval: „Jenže pak přišlo vyrovnání," mračil se. V šestnácté minutě se povedl hostům rychlý protiútok. Po centru na zadní tyč Zlatníky vyrovnaly, 1:1. „Jakoby na nás padla deka. Hosté byli až do konce první půle v tlaku. Mohli nám dát ještě další branky, ale Tomáš Heinzke jim všechno chytil," chválil gólmana kouč Města Albrechtic a dodával: „Měli sice větší šance, ale byl to docela pěkný fotbal, nahoru, dolů." Šest minut po přestávce se domácím podařila zřídka vídaná věc. Boček kopal roh. Balón se od rohového praporku stočil přímo na bránu, přeletěl brankáře a zapadl na zadní tyč, 2:1. „Byl to takový šťastný gól," usmál se Santarius. Jenže domácí se dlouho neradovali. Hned z rozehrávky se Zlatníky vrhly do ofenzivy. „Prohráli jsme dva osobní souboje a oni vystřelili přesně pod břevno," popisoval vyrovnání hostů domácí lodivod, 2:2. Čtvrt hodiny před koncem bylo Avízu ještě hůř. Fotbalisté Města Albrechtic ztratili při rozehrávce míč, Zlatníky vtrhly do otevřené obrany a otočily vývoj, 2:3. „Nechtěl jsem, abychom ztratili další body. Přeskupili jsme trochu sestavu. Vzadu jsme nechali jen tři hráče a posílili útok," říkal domácí trenér. V osmdesáté minutě se změny poprvé vyplatily. Zeman vyhrál souboj o míč, prostrčil ho dopředu na Burdu, který střelou kolem brankáře vyrovnal, 3:3. Hned o sto dvacet vteřin později poslal přetažený centr před branku Zlatníků Táborský. Nabíhající Zeman by nestihl zakončit nohou, tak se po míči vrhl rybičkou a hlavou dostal kulatý nesmysl do sítě, 4:3. „Pak už jsme je do ničeho nepustili," pronesl spokojeně Gustav Santarius a pokračoval: „Jsme rádi, že se nám ten zápas povedlo otočit. I pro diváky to byla hezká podívaná. Konečně zase pěkný fotbal. S kým jsme se po zápase bavil, tak se mu fotbal líbil," dodával kouč Avíza. Avízo Město Albrechtice - Sokol Zlatníky 4:3 (1:1) Branky Avíza: 3. a 80. Burda, 51. Boček, 82. Zeman Avízo Město Albrechtice: Heinzke - Pavlíček, Svoboda, Drahotušský, Matějíček ml. - Táborský, Boček, Raiskup (40. Hricko), Silvano Komuenho (34. Kala) - Zeman, Burda. Trenér: Gustav Santarius.

Čtěte více na: https://bruntalsky.denik.cz/fotbal_region/prestrelka-aviza-se-zlatniky-divaky-bavila-20131007.html
ouč Avíza Gustav Santarius povolal do sestavy jednačtyřicetiletého Svobodu, legendu albrechtického fotbalu. Ten se postavil na místo stopera. „Hrával tady dlouho divizi, má na svém kontě více než tři sta zápasů v této soutěži. Soutěžní zápas nehrál snad pět let, ale když nás trápí taková marodka, jsem rád, že nám pomohl. A hrál s přehledem," usmíval se trenér Města Albrechtic.

Čtěte více na: https://bruntalsky.denik.cz/fotbal_region/prestrelka-aviza-se-zlatniky-divaky-bavila-20131007.html

 

Zpět