FK Krnov - FK Avízo muži A 5:4 (1:2)

05.02.2014 16:29

FK Krnov - FK Avízo muži A  5:4 (1:2)

Jakkoliv se mohlo zdát, že už před zápasem je výsledek jasný, na hřišti to tak nevypadalo, Avízo dokonce po první půli vedlo 2:1. Po přestávce favorit přece jen přidal a s góly se roztrhl pytel, ale i tak výsledek 5:4 z pohledu Krnova ukazuje, že Avízo hodně zapracovalo na své fyzické kondici i koncovce. Trenér Avíza Město Albrechtice Gustav Santarius i přes porážku viděl zápas hodně pozitivně. „Sám jsem byl překvapený, jak držíme s favoritem krok. Hra byla velice dobrá," pochvaloval si.

Útočníci si zkusili obranu

Avízo v zimě prochází velkou hráčskou výměnou, přišlo hodně nových tváří, a tak kouč zkouší různé varianty možné sestavy. „Máme docela široký kádr, takže je z čeho vybírat. V prvním poločase jsme zkoušeli ve stoperské dvojici Pelána se Zemanem. I když Zeman byl vždycky ofenzivním hráčem, tak vzadu v obraně mu to šlo dobře," povídal k novému složení zadních řad Santarius a ještě dodal:„Vzadu jsme vyzkoušeli také Buriána, který je normálně taky útočník. A můžu říct o něm totéž co o Zemanovi, zahrál velmi dobře." Na opačnou pozici, tedy na hrot, vysunul trenér Hažíka. „Vrátil se z Itálie, kde byl pracovně a právě tenhle typ fotbalisty nám chyběl. On je v útoku takový rozbíječ," říkal. Totéž se dá říct o další posile, Petru Baczkem. „My jsme všichni takoví bojovníci ve vysoké trávě. Petr je vysoký kluk, vyhrává většinu hlavičkových soubojů, takže tím bude velice platný při standardkách. A to nejenom útočných, ale také ve vlastní šestnáctce. To nám na podzim hodně chybělo," uváděl dále Gustav Santarius.

Záloha má nový kabát

V záložní řadě se už také představily dvě zcela nové posily, Roman Štalmach s Michalem Láníkem. „Štalmach hrál napravo, Láník nalevo a oba ukázali, že pro nás budou obrovský přínos. Jsou hodně fotbaloví, do kombinace. Mají veliký přehled a rozdávají přesné přihrávky," chválil hru nových tváří Avíza kouč. Ve středu zálohy zkoušel trenér Santarius Silvana Komuenha, ale zjistil, že to nebude pozice pro něj. „Tam mu to moc nešlo. Když jsem ho pak stáhl na beka, tak to už bylo dobré," podotkl.

Šípek nahradí v bráně Heinzkeho

V zimní přestávce musel Gustav Santarius řešit, podobně jako jeho krnovský kolega, otázku brankářů. S tím rozdílem ovšem, že Avízu odešla jednička Tomáš Heinzke. „Celý zápas odchytal Bohumil Šípek. Asi ve dvacáté minutě trefil hlavou tyčku, to už jsem myslel, že se nezvedne," popisoval nešťastný okamžik trenér Avíza a pokračoval: „Ale oklepal se a pokračoval. Je to zkušený gólman. Není sice tak mrštný jako Tomáš Heinzke, ale výborně čte hru, perfektně vybíhá. U balónu je vždycky dřív než útočník soupeře. V brance mít rozhodně problém nebudeme," povídal spokojeně Santarius. Zatím to tedy vypadá, že se ve Městě Albrechticích tvoří dobré mužstvo. „Kádr je opravdu dobrý. Zlepšilo se nám držení míče, všichni to jsou hodně fotbaloví hráči, kombinační. Uvidíme, jak se nám bude dařit dál," uzavřel Gustav Santarius.


Branky: Cudrák 2, Štěpán Ondra, Hudský, Bačovský - Burda, Baczke, Drahotušský, Zeman

Sestavy :

FK Krnov I. poločas: Furčák - Zelník, Biskup, Kozák, Daříček - Bartoníček, Klement -Šimčík, Adam Ondra, Dankovič - Bačovský.

II. poločas: Furčák - Dvořák, Biskup, Kozák, Mrukvia - Bartoníček, Hudský - Štěpán Ondra, Uherek, Cudrák - Šmíd.

Trenér: Petr Hrdlička

Avízo Město Albrechtice I. poločas: Šípek - Pavlíček, Pelán, Zeman, Burián - Láník, Baczke, Táborský, Štalmach - Burda, Hažík.

 II. poločas: Šípek - Drahotušský, Pelán, Pavlíček, Oliverius - Fiebrich, Baczke, Komuenho, Boček - Burián, Zeman.

Trenér: Gustav Santarius

 

+ sdílejte
 

 

Zpět