NAPSALI O NÁS (DENÍK)

08.08.2013 17:05

Letní příprava

Stejně jako další týmy i Avízo pomalu finišuje s letní přípravou. Během ní stihlo odehrát už pět přípravných střetnutí, to šesté na Albrechtice čeká v sobotu. Začátek herní přípravy nevyzněl pro hráče Města Albrechtic vůbec dobře. V prvním zápase podlehli Písečné vysoko 1:4, ve druhém proti České Vsi nevstřelili dokonce ani branku a odešli poraženi 0:3.

„Byl to začátek. Na tréninku jsme převážně jen běhali, pracovali na fyzické kondici. Všechno to bylo bez míče. To se podepsalo na těch prvních dvou utkáních," vysvětloval kouč Avíza Gustav Santarius a pokračoval: „Navíc to byla doba dovolených, takže jsme museli ve složení mužstva dost improvizovat, nikdy jsme nebyli kompletní."

Už třetí střetnutí proti hlučínské sedmnáctce (FC Hlučín U17) ale Albrechtickým vyšlo. Zvítězili 5:1, navíc na rychlé mladíky fyzicky v pohodě stačili. Tím se odrazili k dalším dvěma vítězstvím. Nejprve si poradili s Karlovicemi v poměru 4:1 a poté stejným výsledkem zdolali i Staré Město.

„Za Staré Město nastoupili i Krajčovič s Holčákem, který hrál na jaře u nás, i tak jsme je jasně přehráli," usmíval se albrechtický trenér a dodával: „Ještě nás čeká utkání se Zátorem, ale už teď můžu říct, že jsem s letní přípravou spokojený. Kluci chodili na tréninky poctivě a je na nich vidět chuť makat," říkal Santarius.

Změny v kádru

Soupiska Avíza Město Albrechtice doznala docela výrazných změn, naštěstí pro trenéra Santariuse však příchody značně převážily odchody hráčů. Z mužstva odešli jen tři fotbalisté. Mrukviovi končilo hostování, a tak se vrátil zpátky do Krnova, kde s ním kouč Hrdlička počítá. Holčák, který byl v Albrechticích také na hostování, odešel do Šumperka, Štefánik zase do Brantic.

Počet posil, a také samotná jména, jsou mnohem zajímavější. „Podařilo se nám do mužstva přivést několik výborných fotbalistů, s nimi bychom mohli být hodně silní," usmíval se Gustav Santarius.

V prvé řadě se do sestavy vrátili kmenoví hráči Města Albrechtic. Z Jindřichova se do Avíza vrátil Burda, ze Slezských Rudoltic pak Muka. Po zranění už je také zcela fit Pavlíček. Z dorostu jde do mužstva mužů Drahotušský, ten už hrával 1. B třídu i v uplynulém ročníku, a také Kala. Zůstal také mladý krajní bek Silvano Komeunhe. K němu se přidal také jeho bratr Frederico.

„Hrával v Hodoníně, ale poslední tři roky fotbal na soutěžní úrovní vůbec nehrál. S balónem mu to jde, je šikovný, ale je na něm vidět ta pauza, hlavně po fyzické stránce. Ale na tréninky chodí poctivě, takže fyzička u něj určitě půjde nahoru," představil nového hráče albrechtický lodivod.

Další posilou je mladý Zeman. „Hrál za dorost v Krnově a potom v Janově. Je to takový kus chlapa, silový typ," uvedl Santarius, kterému se podařilo přivést i Reiskupa, kmenového hráče Kroměříže, který hostoval v Karlovicích.

Předposlední novou tváři v Avízu je Táborský z Vysoké. „Ten má neuvěřitelný fyzický fond. Když jsme hráli s tou sedmnáctkou Hlučína, tak on s těmi mladými kluky vydržel běhat celých devadesát minut naplno. I kouč Hlučína Peter Drozd se mě na něj ptal," posmál se Gustav Santarius.

Asi největší posilu ulovili ve Městě Albrechticích teprve v tomto týdnu. Do Avíza by měl s největší pravděpodobností přijít Tomáš Hudský z Krnova. „Je to ještě v řešení. Každopádně s Tomášem jsme v kontaktu asi čtrnáct dní, už byl i u nás na tréninku," uvedl na pravou míru kouč Santarius.

Nová sezona

Trenéru Gustavu Santariusovi se podařilo poskládat dost silný kádr. „Vždycky jsme to látali, jak to šlo. Teď to vypadá, že se vytvořil silný tým, budeme mít k dispozici okolo patnácti hráčů, což je výborné," povídal trenér. Podle síly mužstva chce kouč také praktikovat hru. „Chceme hrát hodně pohyblivý kombinační fotbal po zemi. Tím bychom měli soupeře přehrávat, i když k nám spadly třeba silné Štěpánkovice," uvedl svou vizi Santarius a pokračoval:

„I na tréninku hrajeme hodně na jeden, dva doteky, rychlou přechodovou fázi a co nejvíce střelby. Tohle bych chtěl, aby si kluci přenesli i do sezony. Pokud to všechno klapne, myslím, že umístění do páté příčky v našich silách je," uzavřel Gustav Santarius.

Město Albrechtice startuje nadcházející ročník I. B třídy 17. srpna v Oticích.

Změny v kádruOdchody: Mrukvia (konec hostování, návrat do Krnova), Holčák (konec hostování, nyní Šumperk), Štefánik (Brantice)
Příchody: Drahotušský, Kala (oba z dorostu), Muka (návrat z hostování, Slezské Rudoltice), Burda (návrat z hostování, Jindřichov), Reiskup (Karlovice), Zeman (Janov), Frederico Komeunhe (Hodonín), Táborský (Vysoká), Hudský (Krnov)

 

Zpět