TJ Otice - FK Avízo muži 1:3 (0:1)

06.05.2015 14:50

TJ Otice - FK Avízo muži 1:3 (0:1)

„Otice mají velice kvalitní tým. Jsou nebezpeční hlavně na tom svém malinkém, ale na druhou stranu moc hezkém, hřišťátku. Využívají hodně krajních prostor a pak létají centry do vápna," měl protivníka přečteného kouč Města Albrechtic Petr Hrdlička.

Úvodních dvacet minut bylo v režii domácího celku, ale do vyloženější šance se Otice nedostaly. „Dávali jsme si na ně pozor a všechny náznaky nebezpečných situací se nám povedlo eliminovat," povídal Hrdlička.

Právě od dvacáté minuty začali iniciativu přebírat hosté. A po půlhodině hry se jim poprvé gólově urodilo. Brankář Otic srazil k zemi pronikajícího soupeře a sudí nekompromisně nařídil pokutový kop. Tradiční exekutor obránce Pavlíček se nemýlil, 0:1.

„Branka nám hodně pomohla a až do přestávky jsme je jasně přehrávali," podotkl kouč Města Albrechtic a pokračoval: „V poločase jsme si řekli co chceme hrát dál. Chci po klucích, aby hráli hlavně po zemi, míče do nohy. A na soupeře to platilo."

Vstup do druhé půle byl famózní. Domácí Otice se vůbec nemohly dostat do hry. No a z toho vyplynuly i další dvě branky v jejich síti. Nejprve vystřelil Slaný. Gólman sice jeho ránu vyrazil, ale odražený balón se dostal k Satkemu, který nemohl prázdnou branku minout, 0:2.

Třetí gól na sebe nenechal dlouho čekat. Město Albrechtice předvedlo krásnou kombinační akci od poloviny hřiště až do kuchyně. Míč putoval po ose Chovanec, Slaný, Bušos, na jehož přihrávku si z místa pravého beka až do útoku naběhl Pavlíček a zakončil přesně, 0:3. Až potom trochu polevila koncentrace hostujícího celku a Otice jedním gólem zkorigovaly stav. Víc jim ale Avízo nedovolilo.

„Jsem velice spokojený jak s výkonem, tak s výsledkem. Tři body z venku se hodně počítají. Povedlo se nám zase přiblížit ke špičce soutěže. Teď už se ale musíme připravovat na Zlatníky," zhodnotil krátce Petr Hrdlička, ale pak se rozpovídal trochu podrobněji.

„Snažíme se, aby se kluci zvedli hlavně po taktické stránce. Myslím, že se to po malých krůčcích začíná dařit. Samozřejmě třeba starší hráči už mají zažité své věci, tak to není úplně jednoduché."

Trénovat tým v 1. B třídě je o něco složitější, než na co byl Petr Hrdlička zvyklý v Krnově.

„Většina kluků pracuje, do práce dojíždí, nebo studuje mimo, takže s docházkou na tréninky to je samozřejmě horší, ale to se dá pochopit. Vždycky se snažíme trénovat s těmi, co se sejdou. V Krnově, kam na každý trénink chodilo devadesát procent týmu, se taktika trénovala lépe, ale my se s tím tady popereme," usmíval se mladý trenér.

V poslední době přibyl Hrdličkovi i pomocník, jeho parťák René Vojtěšek, který ukončil angažmá v ostravském Baníku. „Renda studuje áčkovou trenérskou licenci a momentálně je bez angažmá, tak tady působí jako konzultant. A musím říct, že nás to trénování ve Městě Albrechticích baví," uzavřel Petr Hrdlička.
Branky : Pavlíček 2 (jedna z penalty), Satke
Sestava : Šípek - Pavlíček, Mrukvia, Baczke, Táborský - Hricko (Burda), Satke, Štěpán Ondra, Barát (Chovanec) - Slaný, Bušos (Král). 

Trenér : Petr Hrdlička

Zdroj : deník Pavel Habram
Zdroj: https://bruntalsky.denik.cz/fotbal_region/mesto-albrechtice-v-oticich-bodovalo-naplno-20150506.html

 

Zpět