TJ Spartak Chuchelná - FK Avízo 1:0 (0:0)

30.03.2015 20:17

TJ Spartak Chuchelná -  FK Avízo 1:0 (0:0)

V úvodních minutách vůbec nepřálo štěstí střelcům, kteří své pokusy umísťovali pouze do brankových konstrukcí. Již v desáté minutě zazvonila tyč za zády gólmana Chuchelné a o zhruba pět minut později potkal stejný osud také domácí hráče. V dalším průběhu hry měl velmi blízko k otevření skóre také Novák, jenže svým hlavičkovým pokusem pouze orazítkoval břevno. V závěru úvodního dějství unikl defenzivě Chuchelné jeden z hostujících hráčů, kterého podrazil vyběhnuvší gólman. Hlavní rozhodčí neváhal ani vteřinu a ze své kapsičky vytasil rovnou červenou kartu. Následný přímý volný kop ovšem Albrechtičtí nedokázali využít, do šaten se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Do druhého dějství vstoupili aktivněji fotbalisté albrechtického Avíza, kteří si vytvářeli územní převahu, jež se jim však nepodařilo přetavit v gól ani při střeleckém pokusu do zcela odkryté brány, kdy míč skončil mimo ni. Zmar a tristní bilanci střelců při neproměňování vyložených šancí přelomili v 82. minutě domácí, kteří se ujali vedení. Albrechtice na tuto branku ve zbytku zápasu nestačily zareagovat a pro mnohé možná překvapivě nechaly všechny body svému soupeři.

Střetnutí odstartovalo zhurta. V páté minutě trefili hosté hlavou tyč, domácí celek oplatil stejnou mincí o tři minuty později. „Bylo to hodně vyrovnané a obě mužstva se dostávala do šancí, takže se bylo na co dívat," povídal kouč Avíza Gustav Santarius. Ve třicáté osmé minutě přišla první klíčová situace zápasu. Hostující útočník postupoval sám na gólmana. Ten vyběhl proti němu a podrazil jej. Rozhodčí ani chvilku neváhal a udělil brankáři červenou kartu. „Bohužel se to stalo ještě před šestnáctkou, takže jsme kopali jen standardku," objasnil více trenér Města Albrechtic. Do přestávky už mohlo avízo přesilovku využít, jenže proti bylo v prvním případě břevno, ve druhém pak tyč. Do druhého poločasu trenér Santarius obměnil sestavu. Místo Nováka přišel Bušos, za Slaného pak Malaník. „Prvních deset minut jsme měli obrovský tlak, ale pak se to vyrovnalo. Oni měli vpředu jen jednoho vysokého hráče a na toho šly všechny jejich odkopy," popisoval dění na hřišti hostující trenér. Veškeré akce Albrechtických končily na hranici pokutového území. Jediné míče, které do vápna pronikly, byly centry z boku, ale k ohrožení branky nedošlo. Osm minut před koncem pak fotbal opět dokázal, že nemá logiku. Hosté měli standardku, ale míč odvrátili až na polovinu hřiště. „Naši stopeři se vysunuli hodně dopředu a nechali za sebou jednoho protihráče. Ten si vzal míč a od půlky šel sám na našeho brankáře a prostřelil ho," popisoval nejdůležitější moment duelu Santarius. Hostující celek ještě bojoval, ale branky se nakonec nedočkal. „Nebylo nám to přáno. Třikrát jsme šli sami na brankáře, dvakrát jsme hlavou netrefili prázdnou branku, i nohama jsme minuli, trefili jsme tyčky, břevna. Co dodat," zhodnotil Gustav Santarius.
Více na: https://bruntalsky.denik.cz/fotbal_region/avizo-promarnilo-sanci-na-deset-zapasu-20150401.html

Sestava : Heinzke - Táborský, Barát, Baczke, Pavlíček - Mrukvia, Ondra, Slaný, Chovanec - Burda, Novák

Střídali : Malaník, Bušos, Fiebrich, Hricko, Král, Kropáč

Zdroj : deník Pavel Habram

 

 

 

 

 

 

Zpět