TJ Úvalno - FK Avízo muži 1:4

18.08.2014 16:16

TJ Úvalno - FK Avízo muži  1:4

V sobotu už Avízu začala mistrovská sezona 1. třídy a mužstvo Gustava Santariuse odjíždělo do Úvalna. „Úvalno byl na úvod určitě těžký protivník. Oni jsou takoví zarputilí, výborně brání a vyrážejí do brejků," představil hru soupeře trenér Města Albrechtic.A přesně tak vypadala i první půlhodina střetnutí. Avízo se snažilo, ale hrálo do plných, domácí spoléhali na protiútoky. Skóre se měnilo až ve čtyřicáté minutě, kdy se hosté dostali do vedení. Jenže hned vzápětí se Úvalno dostalo třikrát do rychlého protiútoku. Naštěstí pro Avízo, selhalo v koncovce.

V úvodu druhé půle udeřili hosté podruhé, a pokud chtěli domácí pomýšlet na body, museli útočit. A povedlo se, prakticky vzápětí po druhé brance Avíza předvedlo Úvalno smrtící brejk a snížilo na 1:2 ze svého pohledu.Domácí gólový úspěch viditelně povzbudil. V další jejich šanci stáli při Avízu všichni svatí. Pak postupovali domácí z boku sami na gólmana. Gólman Šípek se útočníkovi snažil zmenšit střelecký úhel. Ten se jej ale snažil přehodit. Hostující brankář ale stačil konečky prstů vytlačit balón mimo tyče.„To byl podle mě klíčový moment celého zápasu," pokyvoval hlavou Gustav Santarius a pokračoval: „Kdyby soupeř srovnal na 2:2, kdo ví, jak by to utkání ještě dopadlo."

Rozhodnutí přinesl Drahotušský

Pak nápor domácích postupně slábl, až úplně ustal. Do zálohy Avíza přišel místo Baczkeho Drahotušský a v podstatě zápas rozhodl. „Jeden gól dal sám a pak předvedl výbornou finální přihrávku. Vedení 4:1, už se nepouští," usmíval se trenér Avíza.Hostující kouč byl se ziskem všech bodů z venku samozřejmě spokojený. „Konečně jsme hráli fotbal, který bych si představoval. Kluci makali, plnili pokyny. Samozřejmě jsme měli i kousíček štěstí, ale to k fotbalu patří," říkal Gustav Santarius, který ovšem ještě není úplně přesvědčen o své základní sestavě:„Úplně stoprocentně přesvědčený o ní nejsem. Samozřejmě jsou hráči, o kterých vím, že tam patří, ale jsou také ti na hraně. Někteří ještě budou muset přidat."

O víkendu proti silné Chomýži

V následujícím kole jede Město Albrechtice opět na hřiště soupeře, tentokrát do Chomýže. Tento tým je v 1. B třídě „staronovým nováčkem", když se po roce v okresním přeboru vrátil zpět. „Bude to derby a hodně těžké utkání. Viděl jsem Chomýž hrát ve Velkých Hošticích a je to výborné mužstvo.A to jim ještě chyběli dva hráči, kteří by měli hrát v základu. Jedním z nich je Bačovský, který působil v Krnově," uznával kvality okresního rivala Gustav Santarius a ještě dodával: „Určitě mají velké ambice. Já je pasuji na takového černého koně, budou maximálně do pátého místa.Z Krnova jim přišel zkušený Ladislav Klement, který dal jejich hře myšlenku. Má sice svoje roky, ale také obrovský přehled a kopací techniku. Je to takový jejich Horváth," usmál se na závěr kouč Avíza.

 

Branky : Táborský, Přecechtěl, Drahotušský,.Burián

Sestava : Šípek - Pavlíček, Hažík, Karlík, Štalmach - Charalambidis, Baczke, Táborský, Burian - Přecechtěl, Burda

Střídali : Láník, Drahotušský, Matějíček, Heinzke

Výsledky posledních dvou přípravných zápasů :

Karlovice - FK Avízo  1:3

Jindřichov - FK Avízo  2:5

Zpět