Z opavského deníku

29.03.2012 03:20

I.B třída, skupina A

Chlebičov - Zlatníky

Nové posile Chlebičova Janu Tkadlečkovi se v prvním jarním kole střelecky nebývale dařilo. Dvěma přesnými trefami dokázal svůj tým vytáhnout z velké šlamastyky. Domácí totiž od šestapadesáté minuty prohrávali 0:1, když se ujala rychlá brejková akce Martina Řehulky.

„Hru hodně ovlivnilo vyloučení našeho Uvíry, který po druhé žluté musel ze hřiště,“ konstatoval staronový kouč Zlatníků Aleš Otípka. To byla pro Chlebičov doslova voda na mlýn. Tkadleček nejprve pět minut po hodině hry vyrovnal a asi o čtvrthodinku později otočil skóre, když doklepával míč do odkryté brány. V obou případech mu nahrával spoluhráč David.

„Domnívám se, že se jednalo o zasloužené vítězství. Byli jsme o něco málo lepší. Dost důležité bylo Uvírovo vyloučení,“ vysvětloval chlebičovský kouč Vilém Axmann. „Hrál se průměrný fotbal. Rozhodně jsme minimálně na bod měli,“ doplnil ještě Aleš Otípka.

Chlebičov – Zlatníky 2:1 (0:0)
Branky: 65. a 78. Tkadleček – 56. M. Řehulka
Chlebičov: Josefus – Zedník (55. Marčík), Kolínek, Harasim, Lokoč – Levák, David, Klajmon, Sedláček (65. Chudý) – Gabaj, Tkadleček. Trenér: Vilém Axmann
Zlatníky: Vrána – D. Holuša, V. Morys, Prejda, Binar – Fajkus, Prusek (46. Paleta), Uvíra (66. ČK), Kořínek – T. Řehulka (46. M. Řehulka), Škrobánek (82. J. Morys). Trenér: Aleš Otípka

Dolní Moravice - Chuchelná

Totálně zaspaný úvod utkání nejspíše stál Chuchelnou v Dolní Moravici body. Během devíti minut hosté inkasovali hned třikrát a prakticky bylo po zápase. „Obdrželi jsme tři góly po našich velkých hrubkách,“ hodnotil hostující trenér Miroslav Bedrunka. Valenta sice brilantně zakroutil balon z přímáku rovnou do brány a mezi střelce se zapsal také Rybenský, avšak Chuchelné se již nepodařilo na Moravici dotáhnout.

Jejich snažení zhatilo také vyloučení Fojtíka, který předčasně zamířil pod sprchy po nemístné kritice rozhodčích. „I v deseti jsme se drželi. Pětasedmdesát minut měl náš celek převahu. Kdybychom tak nezkazili začátek, možná by z toho pro nás kápl nějaký ten bod,“ lomil rukama Miroslav Bedrunka.

Dolní Moravice – Chuchelná 3:2 (3:2)
Branky Chuchelné: 26. Valenta, 33. Rybenský
Chuchelná: Anděl – Kamrád, Šrámek, Zahradník, Fojtík (50. ČK) – Gargoš, Kotrč, Valenta, Rybenský, Lejnar (70. Stuchlík) – Boček. Trenér: Miroslav Bedrunka

Krásné Loučky - Kylešovice

Ani další mužstvo áčkové skupiny I.B třídy neprožilo zrovna radostný vstup do jarní části soutěže. Neuběhlo ani devět minut a hosté museli dotahovat dvougólové manko. Trenér Kylešovic Jaroslav Narovec byl hodně rozčilený: „Můžu říct jen ta nejkritičtější slova. Náš výkon měl k ideálu hodně daleko. Máme rozhodně na víc.“

Těsně před poločasem snížil Kostka a později Hoferek nastřelil břevno, avšak kylešovičtí fotbalisté nedokázali vyrovnat. Ve druhé půli dokonce rozhodčí nařídil penaltu proti hostům, kterou exekutor také proměnil. To byl pro kormidelníka Kylešovic vrchol: „Nechci vše svalovat na rozhodčí, ale pod naší prohrou se podepsali. Tohle je typický scénář při venkovních zápasech na Bruntálsku.“

Krásné Loučky – Kylešovice 3:1 (2:1)
Branky: Chlopčík, Kočenda, Rinke – 43. Kostka
Kylešovice: Grobar – Weber, Utěšený, Führich, Klinger – Kostka (75. Žídek), Čavera, Fruncek (70. Anděl), Rücker – Hoferek (85. Palička), Martínek. Trenér: Jaroslav Narovec

Otice - Břidličná

Břidličná v boji o postup zdaleka neřekla poslední slovo, což dokázala na horké půdě v Oticích. Hosté se hned třikrát po sobě trefili ze standardek a dalo se předvídat, k jakému výsledku má utkání nakročeno. Domácí sice bojovali, co jim síly stačily, ale sobota prostě a jednoduše nebyla jejich dnem.

Střední záložník Rezner v osmnácté minutě alespoň pohladil oko diváka nádherně kopnutým přímákem z dvaceti metrů a změnil ukazatele skóre, ale jinak především kvůli velkým hrubkám v defenzivě a vzrůstajícímu počtu inkasovaných branek se fotbalisté Otic těšili hlavně na to, až víkendové střetnutí s Břidličnou skončí. Jednu chvíli dokonce prohrávali 1:5.

Otice – Břidličná 3:5 (1:3)
Branky: 18. Rezner, 75. vlastní, 85. F. Smuda z penalty – Kamil Kocúr, Zitka, Ondruška, Jiřičný, György
Otice: K. Weiss – J. Byrtus, Potíž, Poledník, Dušek – Dzierža, Rezner, M. Byrtus, Cupák – Váleček (70. F. Smuda), Rusňák (80. Kulhavý). Trenér: Radek Minarčík

Město Albrechtice - Suché Lazce

Suchým Lazcům jen tak někdo sandál nerozhodí. Patrně i ve druhé polovině sezony bude jejich spanilá jízda pokračovat. Těžký duel v Albrechticích svěřenci trenéra Petra Szczura zvládli. „Podle mého se jednalo o velice vyrovnaný zápas,“ uvedl vedoucí lazeckého mužstva Miroslav Satke.

Skóre otevřel již ve třetí minutě po rohu Karpjak. Trefili se sice i domácí, ale dalším gólům famózně chytající Klapuch zabránil. Při druhé brance si Suché Lazce svého soupeře rozebraly jak stavebnici lega. Toth uzmul domácím míč, přeposlal jej Macháčkovi, jenž dopravil balon do úplně prázdné brány.

„Chtěl bych pochválit Klapucha, Lauba, Karpjaka a Havelku. Tito hráči předvedli výborný výkon,“ připojil Miroslav Satke.

Město Albrechtice – Suché Lazce 1:2 (1:1)
Branky: Burda – 3. Karpjak, 75. Macháček
Suché Lazce: Klapuch – Dener, Laub (70. Macháček), Karpjak, Herudek – Balažovič (88. Pospíšek), Handzlík, Honěk, Kuba (65. Toth) – Vlha, Havelka. Trenér: Petr Szczur

Úvalno - Chomýž 3:2

Olympia Bruntál - Horní Benešov 2:0